Jak zlikwidować kasę fiskalną?

Fiskaln Img 987.jpg

Kasa Fiskalna to maszynka do robienia banknotów. Banknotów, które rozwijają interes każdego dnia. Za nie można zakupić towar oraz opłacić wszystkie opłaty, związane z prowadzeniem interesu.

Prowadzenie biznesu z obowiązkiem kasy fiskalnej.

W dzisiejszych czasach można zakupić wszystko i zamówić oraz skorzystać z usług w danej branży handlowej. Jednak działania handlowe muszą być poprzedzone opodatkowaniem, oraz wieloma formalnościami by legalnie prowadzić interes.

Choć są czasy, że nic nie można prowadzić nielegalnie, to czasami spotykamy się ze sklepami, gdzie kasa fiskalna stoi obok, na ladzie, a pani sprzedawczyni liczy na kartce nasze zakupy. Tu zazwyczaj spotykamy się z oszustwem, płacimy więcej za produkty.
Inna sprawa to likwidacja kasy fiskalnej. Ona również wymaga dopełnienia formalności.

Zazwyczaj na koniec miesiąca robiony jest raport z całej sprzedaży. Oczywiście wszystkie rolki przez cały czas prowadzenia sklepu muszą być przechowywane. One mają termin do 5 lat. I w tym czasie Urząd Skarbowy może zawitać i poprosić o pokazanie rolek kasowych. Rolki te są ważnym dokumentem, który potwierdza legalną sprzedaż towarów w sklepie. I warto tu naznaczyć, że każda kasa fiskalna jest inna, inaczej się obsługuje. Przed rozpoczęciem użytkowania należy zapoznać się z jej instrukcją.


Więcej artykułów znajdziesz: http://www.el-kuk.pl/


Ważne kroki przy likwidacji kasy.

Kasa fiskalna po zamknięciu sklepu musi zostać odpowiednio zdana. Po ostatnim dniu sprzedaży należy zrobić raport. W kasie jest zaprogramowana funkcja do jego wykonania. Jednak należy wiedzieć jak tego dokonać. Zazwyczaj właściciel sklepu ma wiedzę o tym.

Po wydrukowaniu raportu należy go zdać (jeśli jesteśmy pracownikiem). I musi on być przechowywany.
Kolejny niezbędny krok to złożenie wniosku do Urzędu Skarbowego o skontrolowanie kasy. I również spisanie dokładnych informacji o kasie do wniosku.


Zobacz blog: http://www.elektronikom.pl/


Ostatnie działania to wyrejestrowanie kasy. Kasa nie może znajdować się w ewidencji, gdyż może to spowodować kontrolę i problemy z tego tytułu.